Etap Kuruluşudur

Online Katalog

Temizliğin Enerjisi Hayatınızda...

Püf Noktaları
Püf Noktaları
Evleri Her Zaman Temiz Olan İnsanların Püf Noktaları
Puffy Ailesi İle Evleri Her Zaman Temiz Olan İnsanların Püf Noktaları

Düzenli ve temiz arasındaki farkı bilirler

 

Yerler silindiği, halılar süpürgelendiği ve banyo parladığı için bir ev temiz görünebilir. Ama eğer düzeltilmemiş yatakların üzerinde dağılmış giysiler, yerlerde tonlarca oyuncak ve yerlerde çalışma kağıtların ve kitapları varsa eviniz temiz gözükmez çünkü düzenli değildir. Bu yüzden eviniz toplu ama biraz kirliyken rahat edebilirsiniz ama emin olun tertemiz fakat darmadağın bir ev kimseye huzur vermez.

Düzenli olmak onlar için günlük bir alışkanlıktır
Puffy Ailesi İle Düzenli olmak onlar için günlük bir alışkanlıktır

 

Evleri her zaman temiz gözüken insanlar temizlik yapmak için bir felaket olup evin birbirine girmesini beklemezler. Evin her odasını düzenli göstermek için rutinleri -programları değil- vardır. Bu da şu anlama gelmekte: Battaniyelerle işiniz bittiğinde katlayın, çocukların oyuncaklarını oyunları bittikten sonra yerine koyun, kıyafetlerinizi buruş buruş bırakmak yerine gün sonunda askıya asın,çamaşırlarınızın makinede işleri bitmesi rağmen saatlerce durmasın, kuruması için asın.

Temizliği Asla Ertelemezler
Puffy Ailesi İle Temizliği Asla Ertelemezler

Düzenli olmayı alışkanlık edindikleri gibi temizlik yapmayı da alışkanlık haline getirirler. Bulaşıkları yemekten sonra hemen yıkarlar, banyoyu duş aldıktan sonra hemen temizlerler, salonda ıvır zıvır yedikten sonra da yerleri hemen süpürürler. Hafta boyunca evin büyük alanlarını temiz tutarak asıl temizlik yapacakları zamana el oyalayıcı işleri bırakmamış olurlar. Böylelikle dip bucak temizliğe enerjileri kalmış olur.

Daha Az Eşya Saklarlar
Puffy Ailesi İle Daha Az Eşya Saklarlar

 

Kabul edelim ki ev sahiplerinin çok eşyası olmadığı zaman evlerinin dağınık gözükmesi çok zordur. Bu yüzden evleri temiz görünen insanlar sevdiği şeyleri alıp saklayıp evi darmadağın bir hale sokmak yerine eşyalarını daha basit tutarlar ve bu sayede her şeyi sürekli düzenlemeleri gerekmez.